Ważne ogłoszenie

Drodzy rodzice i uczniowie! 
Od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas 1-3 wracają do szkoły i będą mieć zajęcia stacjonarne. Do szkoły przychodzą także  dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie  klas 4-8 będą mieć zajęcia zdalne. 
Przywóz uczniów rano zgodnie z harmonogramem (świetlica czynna od godz. 7.15), powrót po zajęciach tylko pierwszym kursem. Czynna będzie stołówka szkolna.
W dniach 18.01.2021-22.01.2021 wszyscy nauczyciele będą obecni w szkole. Będzie więc możliwość konsultacji i spotkań z nauczycielami dla tych uczniów, którzy będą chcieli poprawiać oceny półroczne.
 
Informacje do zapoznana dla rodziców dot. wytycznych znajdują się na stronie men.gov.pl. 
_________________________________________________________________
PŁATNOŚĆ ZA OBIADY
Płatność za obiady można realizować przelewem do 20 każdego miesiąca. 
Cena za obiad wynosi 5,00 zł. 
Dane do przelewu:
Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie 
Działoszyn 33, 59-916 Bogatynia
nr konta:  47  1020  2137  0000  9502  0121  4519
w PKO BP oddział Bogatynia
W TYTULE PŁATNOŚCI PROSZĘ PODAĆ: 
MIESIĄC, IMIĘ I NAZWISKO  DZIECKA, KLASA
 
 
     21 marca 2018 roku na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 ,,Żerom” w Jeleniej Górze rozegrany został półfinał rejonowego konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć”, organizowany przez Euroregion Nysa we współpracy z instytucjami i organizacjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Celem konkursu była i jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i nauczycieli tematyki pierwszej pomocy i edukacji  dla bezpieczeństwa. Poprawa bezpieczeństwa poprzez upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o bezpieczeństwie oraz przez doskonalenie umiejętności pierwszej pomocy i właściwego zachowania wobec zagrożeń.
       Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy odnieśli wspaniałe sukcesy zdobywając miejsca na podium i tym samym zakwalifikowali się do finału konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 15 maja 2018 r. we Wrocławiu.
          A oto nasi laureaci:
Klasy I-III SP – drużyna w składzie: Michalina Stawiarska, Maja Szcześniak, Natalia – III miejsce;
Klasy IV-VI SP – drużyna w składzie: Amelia Sobala, Aleksandra Materak, Klaudia Tymczyna – III miejsce;
W kategorii klas VIISP – I-III Gim – indywidualnie wystąpiła Olga Bachir, zajmując bardzo dobre VII miejsce.
Uczniowie otrzymali medale, dyplomy, nagrody oraz pamiątkowe puchary dla szkoły.
      Uczniów do konkursu corocznie przygotowuje Pani Agnieszka Olech, pedagog szkolny. Podczas wyjazdu opiekę nad dziećmi sprawowała również Pani Edyta Gleizner, która dobrą energią dopingowała naszych zawodników, za co bardzo dziękujemy.
         W konkursie wzięło udział 250 najlepszych zawodników ze 105 placówek oświatowych dawnego województwa jeleniogórskiego, to liczba uczestników tegorocznej edycji konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć". 
TEMATYKA KONKURSU: 
1.    Pierwsza pomoc.
2.    Bezpiecznie z prądem.
3.    Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
4.    Ekologia.
5.    Ochrona przeciwpożarowa.
6.    Ochrona przeciwpowodziowa.
7.    Bezpieczeństwo dnia codziennego.
8.    Turystyka i rekreacja.
 
      Konkurencje były rozmaite. W sumie, we współpracy ze służbami mundurowymi, organizacjami i instytucjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem, "wymyślono" około 50 konkurencji (300 różnych zadań). 
Honorowy patronat nad imprezą objęła tradycyjnie Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Dla uczestników, którzy czekali na swoją kolej szkoła przygotowała szereg atrakcji - od pokazów chemicznych z okazji Dnia Wody po występy artystyczne uczniów "Żeroma" oraz poczęstunek.
Wielkie brawa dla naszych uczennic i trzymamy kciuki za dobre miejsca w finale konkursu, powodzenia.