Wniosek zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego oraz wniosek zapisu do klasy I SP  należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminach:
- do 24.03.2023 r. zapisy do klasy I 
- od 13.02.2023 r. do 10.03.2023 r. zapisy do oddziału przedszkolnego
 
Dokumenty do pobrania 
Dzisiejsze popołudnie w naszej szkole minęło wszystkim bardzo miło za sprawą Jasełek, na które przybyli zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Burmistrz Miasta i Gminy pan Wojciech Dobrołowicz, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji pani Monika Nawrot, ksiądz proboszcz Ryszard Kulpa, Bogatyńskie Stowarzyszenie "Amazonki", przewodnicząca KGW w Działoszynie pani Irena Siemiernik, rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych przez panią dyrektor szkoły Irenę Michalik, mikrofony przekazano młodziutkim artystom, którzy zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie, ale wykazali się też nie lada odwagą, aby wystąpić przed tak liczną publicznością. Mali aktorzy, w przepięknej scenerii, odtworzyli historyczny fragment wydarzeń z czasów narodzin Jezusa, a chór szkolny wsparł występ kolędami i pastorałki. Dziękujemy ks. Ryszardowi Kulpie, członkiniom Bogatynskiego Stowarzyszenia "Amazonki" oraz pani Irenie Siemiernik za słodkie upominki przekazane dla uczniów biorących udział w przedstawieniu jasełkowym. Wszystkim przybyłym gościom życzymy, by czar Świąt Bożego Narodzenia trwał przez cały 2023 rok!

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Nataszę Niczyporuk, która przeprowadziła z uczniami warsztaty - "Zdrowe żywienie ma ogromne znaczenie". Ich celem było zwrócenie uwagi dzieci na prawidłowe odżywianie i wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych. Uczniowie dowiedzieli się, co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna - przygotowanie tzw. "zdrowych talerzyków" oraz ich prezentacja i na koniec degustacja. Dziękujemy Poradnia Dietetyczna Natasza Niczyporuk Psychodietetyk za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania. Warsztaty zorganizowała pani Agnieszka Mitka.

21 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadzili wszystkich uczniowie klasy II, którzy wraz ze szkolnym chórem przygotowali przedstawienie jasełkowe, przybliżające okoliczności narodzin Pana Jezusa. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, Heroda, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała dyrektor szkoły pani Irena Michalik, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Jasełka przygotowały panie Joanna Stajkowska, Edyta Małkiewicz i Agnieszka Olech.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Czas okazywania sobie wzajemnie miłości i przyjaźni. Tradycyjnie w ostatni dzień przed przerwą świąteczną nasi uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w klasach podczas spotkań wigilijnych. Na stołach zamiast podręczników pojawiły się różne smakołyki, przygotowane przez rodziców. Uczniowie odświętnie ubrani, składali sobie świąteczne życzenia i śpiewali kolędy. Spotkania wigilijne w klasach były wspaniałe i wzruszające, a świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim